SATRANÇTA YILIN SON HAMLESİNİ YAPTILAR

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yılın son satranç turnuvası olma özelliği taşıyan 24.Yaş Grupları Satranç Turnuvası’nda 200 sporcu şampiyonluk için mücadele etti.

2018 yılının son satranç turnuvası olan 24.Yaş Grupları Satranç Turnuvası, Merinos AKKM Zeki Müren Salonu’nda gerçekleşti.  Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlikte 200 sporcu 4 farklı kategoride mücadele etti. Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları öncesi hazırlık turnuvası özelliği de taşıyan etkinlikte dereceye giren sporcular kupa ve madalya kazanmanın coşkusunu yaşadı.

Büyükşehirli sporcular zirvede

Katıldıkları her turnuvada derece elde eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları yılın son turnuvasını da boş geçmedi. Yeşil-beyazlı sporculardan Talha Güneş Türk 11-12 yaş kategorisi birincilik basamağında yer alırken, Uğur Şenay 9-10 yaş ve Oğuz Kaan Mete 11-12 yaş kategorilerinde ikinci, Ege Eryılmaz 7-8 yaş ve Berat İlker’de 13-18 yaş kategorilerinde turnuvayı üçüncü tamamladı. Derece alan diğer sporcular Ömer Güneş Türk ve Burak Alp Mutlu dördüncü, Onur Uygur ise beşinci olarak madalya kazandı.

4 farklı kategoride yapılan turnuvada dereceye giren sporcular şu şekilde;

7-8 Yaş Kategorisi:

1.Yağız Kaan Erdoğmuş, 2. Arda Cankurt, 3. Ege Eryılmaz, 4. Ömer Güneş Türk, 5. Oğuz Yılmaz, en iyi kız sporcu: Yaren Çimsöken

9-10 Yaş Kategorisi:

1.Salim Fenerli, 2. Uğur Şenay, 3. Julide Aysu Mutlu, 4. Burak Alp Mutlu, 5. Ömer Nasuh Özkaymak, En İyi Kız Sporcu:  Julide Aysu Mutlu

11-12 Yaş Kategorisi:

1.Talha Güneş Türk, 2. Oğuz Kaan Mete, 3. Egehan İpek, 4. Arda Pekkul, 5. Hasan Atış, En İyi Kız Sporcu: Ece Vanlıoğlu

13-18 Yaş Kategorisi:

1.Hakan Dargalı, 2. Altuğ Bozyaka, 3. Berat İlker, 4. Selin Baş, 5. Onur Uygur, En İyi Kız Sporcu: Selin Baş