SATRANÇTA BELEDİYESPOR RÜZGARI!

Türkiye Şampiyonası’nın ön ayağı olan 2018-2019 Bursa Yıldızlar Satranç İl Birinciliği 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde Bursa Teknik Üniversite’sinde düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyespor sporcuları 6 kategoride katıldıkları yarışmada 5 kategoride şampiyonluk kazandı. Belediyesporlu satranççılar gösterdikleri yüksek performans ile 5 birinciliğin yanında, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük ile yarıştıkları tüm kategorilerde toplam 10 madalya kazanarak ilgi odağı oldular. Yıldzlar Satranç İl Birinciliği’nde derece yapan sporcular 19-26 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda Bursa’yı temsil ederek milli takıma girmeye çalışacaklar.

Belediyespor’un Bursa Yıldızlar İl Birinciliği’nde dereceye giren yıldız sporcuları:
Murat Kayrak (13 Yaş Genel Birincisi),
Yusuf Diyar Yokuş (15 Yaş Genel Birincisi),
Bengisu Özyavuz (15 Yaş Kızlar Birincisi),
İrem Onbaşı (16 Yaş Kızlar Birincisi),
Canalp Cansun (17 Yaş Genel Birincisi),
Muammer Boran Sakarya (13 Yaş Genel İkincisi),
Sunay Gümüştaş (16 Yaş Genel İkincisi),
Ataberk Aydın (17 Yaş Genel İkincisi),
Furkan Aral (13 Yaş Genel Üçüncüsü),
Selcan Ayberk Aydoğdu (15 Yaş Genel Üçüncüsü)

Bursa 11. Yaş Grupları’nda da Kürsüdeyiz
Türkiye Satranç Federasyonu Nilüfer İlçe Temsilciliği ve Bursa Büyükşehir Belediyespor’un birlikte düzenlediği Bursa 11. Yaş Grupları Satranç Turnuvası’nda 7 ve 8 yaş kategorilerinde 48 sporcu hamle yaptı. 8 yaş kategorisinde Belediyesporlu Ege Eryılmaz tüm maçlarını kazanarak şampiyon olurken, Ömer Güneş Türk üçüncü oldu.

Yıldırım Satranç Turnuva’sında Belediyesporlu Küçükler’den 3’te 3
Türkiye Satranç Federasyonu Nilüfer İlçe Temsilciliği ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübün ortaklaşa düzenlediği bir başka turnuvada olan Bursa 10. Yıldırım Satranç Turnuvası’nda da sporcumuz Ediz Gürel genel ikincisi ve 12 yaş altı birincisi olurken, Mustafa Erkan Demir 12 yaş altı ikincisi, Utku Yenen 12 yaş altı üçüncüsü oldular.