TÜRKİYE KÜÇÜKLER TAKIM ŞAMPİYONASINDA ÜÇÜNCÜ OLDUK

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 17-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Çorum’da düzenlenen, 42 takım ve 199 sporcunun zirve mücadelesi verdiği 2019 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonaları’nda büyük yarış sona erdi.

Bursa İl Birinciliği’nde tüm kategorilerde şampiyon olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Satranç takımımız, küçük ve yıldız takımında sporcularımız Kulübümüzü ve Bursa’mızı en iyi şekilde temsil etti.

Zorlu mücadelelerin ardından küçük takımımız yenilgisiz tamamladığı şampiyonada Türkiye üçüncüsü olarak kupanın sahibi oldu. Küçük takımımızın birinci masasında yer alan Ediz GÜREL 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik alarak rakiplerinin açık ara önünde altın madalya kazandı. Eren Ahmet YAĞIZ ise dördüncü masada ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Yıldız genel ve yıldız kızlar takımlarımız da kategorilerinde Türkiye dördüncüsü olmayı başardılar. Yıldız genel takımımızın sporcuları Yusuf Diyar YOKUŞ üçüncü masada, Murat KAYRAK dördüncü masada üçüncü olarak kürsüde yer aldılar.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası’nda takım halinde Türkiye üçüncülüğü ve dört bireysel madalya kazanan Bursa Büyükşehir Belediyesi satranca verdiği önem ve desteğin karşılığını almaya devam ediyor.